Korisnik:
Lozinka:
Ispis statistike od 12. 10. 2011.

Broj aktivnih gostiju na našoj stranici

Hrabri telefon

Savjeti za djecu i roditelje

Wiki-dveri

Dvorci Zaprešića i okolice

NIKAD LAKŠE DO PETICA!!
Rječnici

HRVATSKI RJEČNIK

ENGLESKI RJEČNIK

NJEMAČKI RJEČNIK

GLAGOLJICA

Pokušaj glagoljicom napisati svoje ime i prezime.

Predložite vijest

PREDLOŽITE VIJEST ZA ŠKOLSKE STRANICE

Sve materijale ili vijesti koje biste željeli imati na školskim mrežnim stranicama, a mi se toga nismo sjetili, molimo vas da  predložite u knjižnici.

Zahvalni svi oni koji uređuju školske stranice.

ČESTITAMO

PONOVNO ŽUPANIJSKI PRVACI IZ VJERONAUKA

8. veljače 2017. učenici naše škole iz vjeronaučne olimpijade: Mislav Horvat, Fani Gelo, Ivan Bjelivuk, Ana Matasić i Jelena Horvat osvojili su 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz vjeronauka.

U prilogu su konačne ljestvice poretka i tekst o natjecanju!

PONOVNO ŽUPANIJSKI PRVACI IZ VJERONAUKA

Vjeronaučna olimpijada na županijskoj razini za učenike osnovne i srednje škole održana je u našoj školi u srijedu, 8. veljače gdje smo ugostili četrnaest  osnovnih i četiri srednjoškolske ekipa iz Zagrebačke  županije. Tema ovogodišnje vjeronaučne olimpijade bila je MISIJSKA DJELATNOST CRKVE. Prije samog natjecateljskog djela za učenike i njihove mentore – vjeroučitelje održan je prigodni program kojega su izveli učenici naše škole. U svom govoru nova ravnateljica Danijela Adžijević  pozdravila je sve nazočne zaželjevši učenicima uspjeh kako bi se što ljepše osjećali u našoj školi i gradu Zaprešiću.

Pročelnica za društvene djelatnosti Sandra Sabol Valenčak u ime grada Zaprešića obratila se nazočnima pohvalivši učenike iz grada Zaprešića koji na županijskim natjecanjima  osvajaju izvrsne rezultate. Posebno je istaknula da upravo iz vjeronauka na državnoj razini učenici OŠ Antuna Augustinčića u posljednje dvije godine osvajaju visoka treća mjesta. Službeno otvorenje ovogodišnje vjeronaučne olimpijade pripalo je domaćem župniku preč. Ivanu Frkonji dekanu zaprešićkog dekanata. Župnik Ivan osvrnuo se na izvrsnu suradnju OŠ Antuna Augustinčića i župe sv. Petra apostola. Posebno je zahvalio bivšem ravnatelju Ivici Lackoviću kao i svim zaposlenicima škole što su omogućili da se u atriju škole održavaju sv. mise dok još nije bila izgrađena nova crkva sv. Ivana Krstitelja. Župnik Frkonja zaželio je novoj ravnateljici Danijeli puno uspjeha u radu a učenike je ohrabrio riječima: „Svi ste vi pobjednici, usvojili  ste veliki dio znanja kojeg vam nitko neće oduzeti“.

Nakon prigodnog programa uslijedio je pisani dio natjecanja kojeg su s nestrpljenjem čekali učenici a nakon toga uslijedio je organizirani izlet u Nove dovre kojega je vodila pedagoginja škole Željka Skledar. Razgledavši Nove dvore: Muzej Skjureni, Vršilnicu, kapelicu sv. Josipa  uz zajedničko fotografiranje kod obiteljske grobnice Jelačićevih uslijedio je odlazak u Lužnicu. U Duhovno – obrazovnom centu Mariji dvor u Lužnici sve sudionike vjeronaučne olimpijade dočekale su sestre Milosrdnice s. M. Berislava Grabovac i s. Samuela Vilenica koje su u dvije grupe organizirano pokazale unutarnju i vanjsku ljepotu dvorca. Svečani ručak za učenike, mentore i članove povjerenstva uslijedio je kojega su svi rado dočekali. U pauzi za žalbeni postupak uslijedio je prigodni program gdje je posebno bilo zanimljivo slušati našu bivšu učenicu Krunu Čengić koja je svjedočila o svom boravku u Malom domu u Keniji gdje je kroz tri mjeseca volontirala pomažući djeci s posebnim potrebama. Nakon toga uslijedio je svečano proglašenje pobjednika.

Naši učenici ponovno su osvojili 1. mjesto na županijskoj razini u novom sastavu: MISLAV HORVAT 8.e., FANI GELO 7.b., IVAN BJELIVUK 6.d., ANA MATASIĆ 6.d. i JELENA HORVAT 6.c.  Učenik naše škole MISLAV HORVAT najbolje je napisao test pa je proglašen najuspješnim natjecateljem vjeronaučne olimpijade. Pobjednička ekipa iz gimnazije  Velike Gorice osvojila je 1. mjesto u kategoriji srednjih škola . Našim učenicama čestitamo i želimo puno uspjeha u daljnjem nadbiskupijskom (međužupanijskom) natjecanju koje će se održati  2. ožujka u Zagrebu. Neka ih prati Božji blagoslov!

objavio: Martina Stepić   datum: 10. 2. 2017.

1.      8:00  -  8:45

Naš znak

Školska himna

Moja škola

Ovo je pjesma što svi je znaju,

Pjevaju je djeca u zaprešićkom kraju.

Pjeva ju svatko tko ju voli,

Ovo je pjesma o mojoj školi.

Pjevamo tu pjesmu svi u jedan glas

Antun Augustinčić, ponos sviju nas.

Pjeva pjesmu prvašić iz prvoga b,

pjeva ju i onaj iz osmoga c.

Pjevaju je učitelji, pjevaju je tete,

Pjeva ju i onaj striček što ispred škole mete.

Pjevamo tu pjesmu svi u jedan glas

Antun Augustinčić, ponos sviju nas.

Velika je škola, žuta fasada,

Al' bez nas djece obična je zgrada.

A sad dosta priče, pjevamo svi u glas

Luka Kumiša, bivši učenik

Danas na TV