Korisnik:
Lozinka:
Ispis statistike od 3. 2. 2020.

Hrabri telefon

NIKAD LAKŠE DO PETICA!!

OBRAĆANJE RAVNATELJICE

Poštovani roditelji!

Prošao je prvi tjedan nastave na daljinu, tj. online nastave. Vjerujem da imate puno pitanja i da ste nailazili na poteškoće prilikom pristupanja sustavu.

Želim s Vama podijeliti neka razmišljanja i savjete s kojima se možete i ne morate složiti.

1) Ovo nije nastava kod kuće koja postoji u nekim zemljama i gdje je takav oblik nastave izbor roditelja. Ovo je izvanredna situacija koja pogađa cijeli svijet. No, treba imati na umu da smo svi zajedno u ovoj nesvakidašnjoj situaciji te da strpljenjem, međusobnom komunikacijom i razumijevanjem možemo savladati većinu prepreka.

2) Vi jeste i oduvijek ste bili glavni odgajatelj/učitelj svojoj djeci. Zadatak koji se nalazi pred Vama nije nimalo lagan, ali vas želim ohrabriti. Ne brinite se! Vaš zadatak nije preuzeti posao školskog učitelja/učiteljice u ovoj situaciji, nego pružiti podršku svojoj djeci te ih podsjetiti na važnost obrazovanja u kakvom god obliku se ono odvijalo. Vaš zadatak je da pomognete djeci stvoriti dnevni raspored. Uspostavljanjem rutine djeca uspješnije usvajaju nastavne sadržaje te im ista pomaže u organiziranju školskih aktivnosti koje moraju izvršiti. Ako se upustite u avanturu poučavanja djece, budite svjesni da djeca uče i reagiraju drugačije kada ih poučavaju roditelji, nego kada ih poučavaju učitelji. Ali, ne zaboravite, vrlo vrijedno učenje je i kuhanje, igra Lego kockama, igra na zraku pa čak i dosada iz koje se mogu izroditi najkreativnije ideje.

3) Znam da velika većina Vas radi i ima svoje radne obveze. Iskoristit ću priliku i zahvaliti svima koji rade u zdravstvu, prodaji, prijevozu i svim ostalima koji u ovoj situaciji podnose  žrtvu izlažući se riziku. Vjerujem da među vama ima onih koji imaju više djece različite dobi. U takvoj situaciji može biti izuzetno frustrirajuće i stresno sve uskladiti, a čini se i nemoguće.  Da Vas utješim, ne morate! Ne morate glumiti „superheroje“ koji pokušavaju nemoguće. Imajte na umu da većinu zadataka i aktivnosti koji su zadani u virtualnim učionicama Vaša djeca mogu samostalno obavljati. Učitelji/ce i stručna služba se maksimalno trude da nam svima bude lakše. Za sve nas je ovo iznenadna situacija za koju smo se pripremali kroz samo nekoliko dana, ali svakodnevno i kontinuirano promišljamo i radimo na poboljšanju i olakšavanju nastave na daljinu.

4) Fleksibilni smo s izvršavanjem zadataka učenika. Predmetni učitelji će svaki dan do 09:00 sati postaviti zadatke, a učenici mogu zadatke izvršiti tijekom dana. Učiteljice razredne nastave nakon što odgledaju HRT3 Školu na trećem, s roditeljima komuniciraju putem WhatsApp grupa i e-mailova i šalju zadatke. Svaki će učitelj organizirati nastavu na način kako je to najbolje za njegove učenike i javiti Vam načine izvršavanja zadataka. Nemojte uspoređivati način održavanja nastave na daljinu i pitati se zašto se načini razlikuju od učitelja do učitelja. Načini se poučavanja i inače razlikuju jer se učitelji prilagođavaju svom razredu i svakom učeniku ponaosob. No, potrudit ćemo se ipak neke načine uskladiti.

6) Za sva pitanja i nedoumice uvijek se možete obratiti svojim razrednicima koji će Vam rado pomoći, no imajte na umu da je taj dan, vjerojatno, još nekoliko roditelja/učenika zatražilo pomoć pa Vas molimo za strpljenje. Ako trebate kontaktirati Školu, to možete učini putem e-maila:ured@os-aaugustincica-zapresic.skole.hr -  sustav  CARNET često pada zbog čega e-pošta iz domene @skole.hr trenutno pa je moguće da Vam možda ne odgovorimo odmah i molimo Vas za strpljenje

ili telefonskim pozivom na moj broj mobitela 091/4464400, radnim danom (ponedjeljak-petak) u vremenu od 10:00 do 12:00 sati.

Čuvajmo svoje zdravlje i zdravlje ljudi oko sebe. Budimo pozitivni u razmišljanju i odgovorno se ponašajmo!

Ovaj period bit će iznimno težak za sve, ali vjerujemo da ćemo iz ove situacije, uz zajedničku podršku i suradnju, izaći bogatiji za novo iskustvo!

Hvala Vam na razumijevanju, suradnji i strpljivosti!

Danijela Adžijević, ravnateljica OŠ Antuna Augustinčića

objavio: Martina Stepić   datum: 20. 3. 2020.

FACEBOOK STRANICA ŠKOLE

VIRTUALNA KNJIŽNICA

(Nove poveznice stavljaju se svaki dan pa redovno provjeravajte ovu stranicu.)

E-lektire

Za prijavu treba elektronički identitet AAI@Edu.hr (imate ga svi:).

VIRTUALNA KNJIŽNICA

(Nove poveznice stavljaju se svaki dan pa redovno provjeravajte ovu stranicu.)

PRIRUČNA DIGITALNA ZBIRKA

Ne znaš što neka riječ znači ili kako se piše? Trebaju ti osnovne informacije o nekoj državi, čokoladi ili bilješka o piscu. Za početak – odgovore potraži na jednoj od sljedećih poveznica.

1.      8:00  -  8:45

Naš znak

Školska himna

Moja škola

Ovo je pjesma što svi je znaju,

Pjevaju je djeca u zaprešićkom kraju.

Pjeva ju svatko tko ju voli,

Ovo je pjesma o mojoj školi.

Pjevamo tu pjesmu svi u jedan glas

Antun Augustinčić, ponos sviju nas.

Pjeva pjesmu prvašić iz prvoga b,

pjeva ju i onaj iz osmoga c.

Pjevaju je učitelji, pjevaju je tete,

Pjeva ju i onaj striček što ispred škole mete.

Pjevamo tu pjesmu svi u jedan glas

Antun Augustinčić, ponos sviju nas.

Velika je škola, žuta fasada,

Al' bez nas djece obična je zgrada.

A sad dosta priče, pjevamo svi u glas

Luka Kumiša, bivši učenik

Danas na TV