Korisnik:
Lozinka:
Ispis statistike od 3. 2. 2020.

Hrabri telefon

NIKAD LAKŠE DO PETICA!!

Projekt mlijeko u školama

Naša škola sudjeluje u projektu Europske unije pod nazivom: “Program svježeg mlijeka u školama“.

Učenici razredne nastave čiji su roditelji i skrbnici potpisali suglasnost za sudjelovanje u projektu, utorkom će dobivati besplatno svježe mlijeko odnosno bit će im posluženo kao dodatak obroku.

Prehrambene navike koje djeca steknu u ranom djetinjstvu utječu na odabir namirnica i način prehrane u kasnijem životnom razdoblju, a time i na zdravlje u odrasloj dobi pa i EU ovakvim projektima želi povećati naviku konzumiranja mliječnih proizvoda, poboljšati imidž i znanje o njima te u konačnici i njihovu potrošnju kod školske djece.

Poznato je kako se trajno mlijeko podvrgava postupcima sterilizacije na visokim temperaturama, pri čemu se postiže zdravstvena sigurnost hrane, ali narušena hranjiva vrijednost u odnosu na svježe mlijeko. Stoga je u Shemi školskog mlijeka prihvatljivo samo mlijeko koje je toplinski obrađeno postupkom pasterizacije – i mlijeko bez laktoze – dok mliječni fermentirani proizvodi moraju sadržavati barem 90% toplinski obrađenog mlijeka

SHEMA ŠKOLSKOG VOĆA

Jedem zdravo – rastem brzo

Od prošle školske godine i naša je škola uključena u projekt  SHEMA ŠKOLSKOG VOĆA.  Cilj projekta je promicanje potrošnje voća i povrća u svakodnevnoj prehrani i podizanje razine svijesti o važnosti voća i povrća za zdravlje djece. I ove školske godine projektom su obuhvaćeni učenici od prvog do osmog razreda osnovne škole, kojima se jednom u tjednu (srijedom) kao dodatni obrok nudi voće ili povrće. Učenicima se nude: jabuke, šljive, kruške, mandarine, nektarine, breskva, trešnje, jagode, rajčice i mrkva.

Shema školskog voća mjera je koja bi trebala oblikovati prehrambene navike djece od 1. do 8. razreda osnovne škole i tako pridonijeti povećanju potrošnje voća i povrća u svakodnevnoj prehrani.

Republika Hrvatska će po principima Europske unije od 2013. godine provoditi Shemu školskog voća kao mjeru koja bi trebala pridonijeti povećanju potrošnje voća i povrća kod djece u nižim razredima osnovne škole. Osnovni ciljevi mjere su promoviranje i oblikovanje zdravih prehrambenih navika školske djece te podizanje razine svijesti o važnosti voća i povrća u pravilnoj prehrani.
 Jedem zdravo – rastem brzo

ZNANJE SVIMA

Naša škola sudjeluje u projektu Znanje svima koji omogućava pomoćnike u nastava za učenike kojima je to potrebno.

Više o projektu pogledajte na linku Znanje svima.

VIRTUALNA KNJIŽNICA

(Nove poveznice stavljaju se svaki dan pa redovno provjeravajte ovu stranicu.)

E-lektire

Za prijavu treba elektronički identitet AAI@Edu.hr (imate ga svi:).

VIRTUALNA KNJIŽNICA

(Nove poveznice stavljaju se svaki dan pa redovno provjeravajte ovu stranicu.)

PRIRUČNA DIGITALNA ZBIRKA

Ne znaš što neka riječ znači ili kako se piše? Trebaju ti osnovne informacije o nekoj državi, čokoladi ili bilješka o piscu. Za početak – odgovore potraži na jednoj od sljedećih poveznica.

1.      8:00  -  8:45

Naš znak

Školska himna

Moja škola

Ovo je pjesma što svi je znaju,

Pjevaju je djeca u zaprešićkom kraju.

Pjeva ju svatko tko ju voli,

Ovo je pjesma o mojoj školi.

Pjevamo tu pjesmu svi u jedan glas

Antun Augustinčić, ponos sviju nas.

Pjeva pjesmu prvašić iz prvoga b,

pjeva ju i onaj iz osmoga c.

Pjevaju je učitelji, pjevaju je tete,

Pjeva ju i onaj striček što ispred škole mete.

Pjevamo tu pjesmu svi u jedan glas

Antun Augustinčić, ponos sviju nas.

Velika je škola, žuta fasada,

Al' bez nas djece obična je zgrada.

A sad dosta priče, pjevamo svi u glas

Luka Kumiša, bivši učenik

Danas na TV